Waga:76 Kg

Dyscyplina: Snowboard zobacz terminarz i wyniki

Konkurencja:Cross mężczyznzobacz terminarz i wyniki

Opis:

Mateusz Ligocki jest najbardziej utytułowanym polskim snowboarderem. Specjalizuje się w snowboardcrossie. W tej konkurencji wygrał nawet zawody Pucharu Świata (Bormio 13 marca 2008 r.) i zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

Kilkakrotnie stawał też na nizszych stopniach podium podczas zawodów Pucharu Świata. Wielokrotnie wygrywał także zawody Pucharu Europy. Zbliża się do trzydziestego tytułu mistrza Polski. Wygrywał także mistrzostwa Nowej Zelandi, Korei Południowej, Włoch i Czech. Brał udział w prestiżowych zawodach Winter X GAMES w Aspen w 2008 r.

Reprezentował Polskę podczas igrzysk w Turynie (20. pozycja w snowboardercrossie i 44. w half-pipie).

Dodatki

Snowboard oraz łyżwiarstwo szybkie i figurowe to dyscypliny, na których najbardziej zawiódł się prezes PKOl Piotr Nurowski w igrzyskach w Vancouver. Najbardziej zabolała go postawa rodziny Ligockich, dlatego zapowiedział, że nie mogą liczyć już na jego pomoc.
więcej

Dramatyczny finał i złoto dla Wescotta! Polacy daleko

Amerykanin Seth Wescott po pasjonującej walce w finale z Mikiem Robertsonem z Kanady zdobył złoty medal IO w Vancouver w konkurecji snowboard cross. Polacy Maciej Jodko i Mateusz Ligocki odpadli z rywalizacji w 1/8 finału i uplasowali się odpowiednio na 27. i 28. pozycji.
więcej

Jodko i Ligocki w 1/8 finału snowcrossu

Maciej Jodko i Mateusz Ligocki awansowali do 1/8 finału snowcrossowych zawodów olimpijskich w Vancouver. Najlepszy czas z dwóch przejazdów kwalifikacyjnych - 1.20,15 uzyskał Australijczyk Alex Pullin, a Polacy mieli po 1.24,11.
więcej

Mateusz Ligocki dołączony do kadry olimpijskiej

Do 47 sportowców wzrosła reprezentacja Polski na 21. zimowe igrzyska olimpijskie w Vancouver (12-28 lutego). W piątek do składu ekipy włączony został snowboardzista Mateusz Ligocki, który wystartuje w snowcrossie.
więcej

Mateusz Ligocki może pojechać do Vancouver

Istnieje możliwość powiększenia reprezentacji Polski na rozpoczynające się 12 lutego w kanadyjskim Vancouver 21. Zimowe Igrzyska Olimpijskie o snowboardzistę Mateusza Ligockiego startującego w snowcrossie.