Przejdź do głównej części stronyKadra Polski

Stefan Hula

Stefan Hula

Data urodzenia:1986-09-29

Miejsce urodzenia:Szczyrk

Wzrost:173 cm

Waga:56 Kg

Dyscyplina: Narciarstwo klasyczne zobacz terminarz i wyniki

Konkurencja:Skokizobacz terminarz i wyniki

Opis:

Na igrzyskach olimpijskich wystąpi po raz drugi. Debiutował przed czterema laty w Turynie, zajmując piąte miejsce w drużynie i 29. miejsce indywidualnie na skoczni K-95.

Przed sześcioma laty podczas mistrzostw świata juniorów wraz z Dawidem Kowalem, Kamilem Stochem i Mateuszem Rutkowskim stanął na najniższym stopniu podium w konkursie drużynowym.

Startując jako senior największe sukcesy odnosił w drużynie. Oprócz wspomnianej piątej lokaty z IO w Turynie wspomnieć należy m.in. czwarte miejsce na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Libercu i trzecią w zawodach Pucharu Świata w Planicy (21.03.2009).

Jest synem Stefana Mariana Huli, brązowego medalisty mistrzostw świata z 1974 roku w kombinacji norweskiej.

Stefan Hula

Data urodzenia: 29.09.1986 r.

Wzrost: 173 cm

Waga: 56 kg

Klub: LZS Sokół Szczyrk

Dyscyplina: Skoki narciarskie

Dodatki

Zobacz również…

Małysz: Oczekiwania były znacznie wyższe

Zawiedzeni schodzili z dużej skoczni w Whistler polscy zawodnicy. Szóste miejsce w olimpijskim konkursie drużynowym odebrali jako porażkę. "Każdy liczył na medal" - przyznał Adam Małysz.
więcej

Tajner zawiedziony: Nie wytrzymali presji

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner nie krył zawodu z szóstego miejsca drużyny skoczków narciarskich w olimpijskim konkursie w Whistler. "Nie wytrzymali presji" - uważa.
więcej

Małysz: Czekam, kiedy dostanę dyspensę

Tysiąc pięćset kalorii dziennie - na takie "szaleństwo" może sobie pozwolić dwukrotny wicemistrz olimpijski igrzysk w Vancouver Adam Małysz. Najbardziej lubi sushi, owoce morza, kuchnię azjatycką oraz kaczkę w jabłkach.
więcej

Stoch dalej od Małysza w serii próbnej

Austriak Thomas Morgenstern oddał najdłuższy skok - 143 m w serii próbnej przed drużynowym konkursem na olimpijskim obiekcie K120 w Whistler. Z Polaków najdalej, na 135 m wylądował Kamil Stoch, a Adam Małysz o pół metra bliżej.
więcej

Tylko Małysz to za mało. Austriacy mistrzami

Austriacy mistrzami olimpijskimi w konkursie drużynowym na skoczni K-125 w Whistler. Polacy zajęli 6. miejsce.
więcej

Adam Małysz i spółka wskoczą na podium?

W poniedziałkowy wieczór Adam Małysz po raz ostatni zaprezentuje się na skoczni w Vancouver. Czterokrotny medalista olimpijski razem z kolegami z drużyny będzie się starał sprawić niespodziankę i stanąć na podium zawodów.
więcej

Rutkowski za Miętusa w konkursie drużynowym

Z powodu słabszych skoków Krzysztofa Miętusa na treningach przed dzisiejszym konkursem drużynowych IO w Vancouver trener Polaków - Łukasz Kruczek postanowił zastąpić Miętusa Łulaszem Rutkowskim.
więcej

Klasyfikacja medalowa

lp.państwo
1.Kanada1475
2.Niemcy10137
3.USA91513
4.Norwegia986
5.Korea Płd.662
lp.państwo
1.Niemcy12126
2.USA997
3.Austria987
4.Rosja868
5.Kanada7107

Informacje dodatkowe