Przejdź do głównej części strony

Kadra Polski

Opis:

Agnieszka Gąsienica-Daniel pochodzi ze sportowej zakopiańskiej rodziny. Najlepszy wynik osiągnęła 28 listopada 2009 roku podczas zawodów Pucharu Świata w Aspen, gdzie zajęła 20. pozycję. Pokonała tam takie gwiazdy jak Anja Paerson Czy Tanja Poutiainen.

- Przed wyjazdem do Vancouver babcia dała mi talizman - czterolistną koniczynkę. Zabieram ją ze sobą i włożę gdzieś pod kostium. Myślałam, żeby włożyć ją do buta narciarskiego, ale mogłoby być niewygodnie - powiedziała Agnieszka.

Dodatki

Niemka Maria Riesch wygrała w piątek slalom podczas igrzysk w Vancouver. 25-letnia narciarka z Garmisch-Partenkirchen w swoim olimpijskim debiucie na trasach w Whistler zdobyła drugi złoty medal, po triumfie w superkombinacji.
więcej

Kanada - Rosja, czyli przedwczesny finał

Ćwierćfinały turnieju hokeistów i alpejski slalom gigant kobiet, w którym trudno wskazać faworytkę, to najciekawsze wydarzenia środowych zmagań w Whistler i Vancouver. W slalomie wystartuje Agnieszka Gąsienica-Daniel.
więcej

Fischbacher wygrała supergigant, Vonn trzecia

Austriaczka Michaela Fischbacher została mistrzynią olimpijską w supergigancie podczas igrzysk w Vancouver, wyprzedzając Słowenkę Tinę Maze oraz Amerykankę Lindsey Vonn, złotą medalistkę w zjeździe. Agnieszka Gąsienica-Daniel zajęła w sobotę 23. miejsce.
więcej

Upadek Vonn, Riesch ze złotem. Bohaterka Paersson

Niemka Maria Riesch wywalczyła złoty medal superkombinacji. Amerykana Lidsey Vonn, która prowadziła po zjeździe, nie ukończyła slalomu. Drugie miejsce zajęła Julia Mancuso z USA, a trzecie Szwedka - Anja Paerson. Agnieszka Gąsienica-Daniel zakończyła zawody na 25. miejscu.
więcej

Superkombinacja: Vonn prowadzi, Polka daleko

Lindsey Vonn nie dała rywalkom szans w zjeździe do superkombinacji. Amerykanka o 0.33 sekundy wyprzedziła Niemkę Maria Riesch i 0.80 sekundy swoją rodaczkę Julię Mancuso. Kiepsko spisała się Agnieszka Gąsienica-Daniel, która zajęła 29. miejsce (drugie od końca)