Dyscyplina: Biatlon zobacz terminarz i wyniki

Konkurencja:bieg indywidualnyzobacz terminarz i wyniki
sprintzobacz terminarz i wyniki
sztafetazobacz terminarz i wyniki

Opis:

Weronika Nowakowska urodziła się Dusznikach Zdroju. Zaczynała od narciarstwa klasycznego, ale później wybrała biathlon. Jest wicemistrzynią Europy juniorów z 2005 w sztafecie i brązową medalistką Uniwersjady. Najlepsze miejsce w zawodach Pucharu Świata zajęła właśnie w Vancouver - w marcu ubiegłego roku była ósma. Lepsze miejsca zajmowała podczas biegów sztafetowych - w grudniu 2008 roku była trzecia w Hochfilzen, a w lutym 2009 roku szósta podczas misrzostw świata w Pyeong Chang.

Dodatki

Smutek, spuszczone głowy, łzy w oczach. Nie tak miało być. Polskie biathlonistki zamierzały we wtorek w Whistler walczyć o olimpijski medal w sztafecie. Skończyło się na dwunastej pozycji.
więcej

Biathlon: Złoto dla Rosjanek, Polki dwunaste

Polskie biathlonistki w składzie Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Nowakowska i Agnieszka Cyl zajęły 12. miejsce w sztafecie 4 x 6 km podczas rywalizacji olimpijskiej w Whistler. Złote medale zdobyły Rosjanki.
więcej

Polskie biathlonistki z medalowymi nadziejami

Ostrożnie, z rezerwą, ale i nadzieją mówią o wtorkowej rywalizacji olimpijskiej w Whistler w sztafecie polskie biathlonistki. Po ich dobrym występie w biegu indywidualnym wzrósł apetyt, nawet na medal.
więcej

Neuner mistrzynią olimpijską, Polki daleko

Niemka Magdalena Neuner zdobyła złoty medal olimpijski w biathlonowym biegu na 12,5 km ze startu wspólnego. W niedzielę na trasie w Whistler wyprzedziła Rosjankę Olgę Zajcewą i swoją rodaczkę Simone Hauswald.
więcej

Weronika Nowakowska: Zbysiu się spisał

Zbysiu się spisał. Tak nazywa swój karabin Weronika Nowakowska. Biathlonistka AZS AWF Katowice uważa, że dzięki wieczornej z nim rozmowie zdołała uplasować się na piątym miejscu w olimpijskim czwartkowym biegu na 15 km.
więcej

Świetne Polki! Nowakowska piąta, Cyl siódma

Weronika Nowakowska fantastycznie walczyła podczas biathlonowego biegu indywidualnego na 15 km. Przed ostatnim strzelaniem miała realne szanse nawet na olimpijskie złoto, jednak jedno pudło sprawiło, że zajęła piąte miejsce. Wygrała Norweżka Tora Berger.
więcej

Złoto dla Neuner, dobre strzelanie Polek

Niemka Magdalena Neuner zdobyła złoty medal olimpijski w biathlonowym biegu na dochodzenie na dystansie 10 km.