Dyscyplina: Bobsleje zobacz terminarz i wyniki

Konkurencja:czwórki mężczyznzobacz terminarz i wyniki
dwójki mężczyznzobacz terminarz i wyniki

Opis:

Bardzo doświadczony zawodnik. Igrzyska w Vancouver będą już czwartymi w karierze pochodzącego z Jeleniej Góry sportowca. Kupczyk reprezentował Polskę na trzech ostatnich olimpiadach w Nagano (1998), Salt Lake City (2002) i Turynie (2006). Za każdym razem czteroosobowa załoga, w której występował poprawiała swoją pozycję.

W Nagano "Biało-czerwoni" uplasowali się na 22. miejscu, cztery lata później awansowali na 18., a w Turynie na 15. lokatę. Trzymamy kciuki za to, by w Kanadzie Kupczyk i spółka wywalczyli kolejny awans.

Dodatki

Łotewska czwórka bobslejowa Janisa Mininsa, druga w klasyfikacji Pucharu Świata w tym sezonie, wycofała się z igrzysk w Vancouver po wypadku na czwartkowym treningu. Członkowie załogi Mininsa, Daumants Dreiskens i Oskars Melbardis, doznali poważnych obrażeń.
więcej

Kupczyk z Niewiarą na 16. miejscu, górą Niemcy

Niemcy Andre Lange i Kevin Kuske, mistrzowie olimpijscy z Turynu (2006), zdobyli złoty medal igrzysk w Vancouver w rywalizacji bobslejowych dwójek. Polska osada: Dawid Kupczyk i Marcin Niewiara zajęła na torze w Whistler 16. miejsce.
więcej

Kupczyk i Niewiara zajmują 16. miejsce na półmetku

Dawid Kupczyk i Marcin Niewiara plasują się na 16.miejscu po dwóch ślizgach olimpijskiej rywalizacji bobslejowych dwójek na torze w Whistler. Na czele znajdują się mistrzowie olimpijscy z Turynu, Niemcy Andre Lange i Kevin Kuske.
więcej

Polacy z 15. czasem podczas treningów

Polska dwójka bobslejowa uzyskała 15. czas podczas trzeciego i czwartego ślizgu treningowego Whistler Sliding Centre. W środę, w pierwszym i drugim przejeździe, Dawid Kupczyk i Marcin Niewiara zajmowali - odpowiednio - 14. i 11. miejsce.