Przejdź do głównej części stronyKadra Polski

Maciej Kreczmer

Maciej Kreczmer

Data urodzenia:1981-04-04

Miejsce urodzenia:Rajcza

Wzrost:177 cm

Waga:71 Kg

Dyscyplina: Narciarstwo klasyczne zobacz terminarz i wyniki

Konkurencja:Biegi mężczyznzobacz terminarz i wyniki

Opis:

Igrzyska olimpijskie w Vancouver będą drugimi w których weźmie udział Maciej Kreczmer. Zawodnik AZS AWF Katowice reprezentował Polskę na olimpiadzie w Turynie.

W Pragelato Kreczmer wystartował w sprincie, gdzie zajął 33. miejsce. O wiele lepiej poszło mu wspólnie z Januszem Krężelokiem w sprincie drużynowym. Polski duet zajął wysokie 7. miejsce.

Najlepszy wynik w karierze Kreczmer uzyskał podczas mistrzostw świata w Sapporo w 2007 roku. Niewiele brakowało, a Kreczmer z Krężelokiem zdobyliby medal. Do brązu Polakom zabrakło pół sekundy, a do złota 0,9 s. Polacy zakończyli rywalizację na 5. miejscu.

29-letni zawodnik dwukrotnie w karierze zajął 10. miejsce w zawodach Pucharu Świata.

Maciej Kreczmer

Data urodzenia: 4.04.1981 r.

Wzrost: 177 cm

Waga: 71 kg

Klub: AZS AWF Katowice

Dyscyplina: Biegi narciarskie

Konkurencja: sprint, sprint drużynowy

Dodatki

Zobacz również…

Norwegowie zwyciężyli w sprincie drużynowym

Norwegia wygrała sprint drużynowy w narciarstwie klasycznym, który odbył się w Whistler Olympic Park. Drugie miejsce zajęły Niemcy, a trzecie Rosja.
więcej

Kreczmer i Krężelok nie poszli w ślady pań

Maciej Kreczmer i Janusz Krężelok nie poszli w ślady Sylwii Jaśkowiec i Kornelii Marek i nie awansowali do finału sprintu drużynowego w narciarstwie klasycznym, który odbywa się w Whistler Olympic Park. Polacy w swoim półfinale zajęli szóste miejsce.
więcej

Pettersen zamiast Hattestada w sprincie drużynowym

Oeystein Pettersen zastąpił przeziębionego Olę Vigena Hattestada w składzie ekipy norweskich biegaczy na olimpijskie zawody drużynowe w sprincie, które w Whistler rozegrane zostaną w poniedziałek wieczorem czasu polskiego.
więcej

Krężelok i Kreczmer odpadli w ćwierćfinale

Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer odpadli w ćwierćfinale olimpijskich zawodów w sprincie narciarskim na 1,6 km techniką klasyczną w Whistler.
więcej

Cologna wygrał bieg na 15 km

Poniedziałek był szwajcarskim dniem na zimowych igrzyskach olimpijskich, których gospodarzem jest Vancouver. Didier Defago wygrał zjazd, a Dario Cologna był najlepszy w biegu na 15 kilometrów techniką dowolną.
więcej

Klasyfikacja medalowa

lp.państwo
1.Kanada1475
2.Niemcy10137
3.USA91513
4.Norwegia986
5.Korea Płd.662
lp.państwo
1.Niemcy12126
2.USA997
3.Austria987
4.Rosja868
5.Kanada7107

Informacje dodatkowe