Waga:80 Kg

Dyscyplina: Snowboard zobacz terminarz i wyniki

Konkurencja:Cross mężczyznzobacz terminarz i wyniki

Opis:

Jodko w zimie szusuje na desce snowboardowej, a w lecie wskakuje na rower. Urodzony w Rzeszowie zawodnik ma na swoim koncie Maciej Jodko po raz pierwszy wystartuje w igrzyskach olimpijskich. 27-letni zawodnik specjalizuje się w snowcrossie. Zdobył wiele medali mistrzostw Polski. Rywalizuje w m.in. w zjeździe i 4croos.

Dodatki

Amerykanin Seth Wescott po pasjonującej walce w finale z Mikiem Robertsonem z Kanady zdobył złoty medal IO w Vancouver w konkurecji snowboard cross. Polacy Maciej Jodko i Mateusz Ligocki odpadli z rywalizacji w 1/8 finału i uplasowali się odpowiednio na 27. i 28. pozycji.
więcej

Jodko i Ligocki w 1/8 finału snowcrossu

Maciej Jodko i Mateusz Ligocki awansowali do 1/8 finału snowcrossowych zawodów olimpijskich w Vancouver. Najlepszy czas z dwóch przejazdów kwalifikacyjnych - 1.20,15 uzyskał Australijczyk Alex Pullin, a Polacy mieli po 1.24,11.