Przejdź do głównej części stronyKadra Polski

Katarzyna Woźniak

Katarzyna Woźniak

Data urodzenia:1989-10-05

Miejsce urodzenia:Warszawa

Wzrost:160 cm

Waga:52 Kg

Dyscyplina: Łyżwiarstwo szybkie zobacz terminarz i wyniki

Konkurencja:3000 metrów kobietzobacz terminarz i wyniki
Wyścig drużynowy kobietzobacz terminarz i wyniki

Opis:

Katarzyna Woźniak to utalentowana panczenistka. Najlepsze wyniki w tym sezonie 21-letnia zawodniczka WTŁ Stegny Warszawa uzyskała na dystansie 3000 m. Na tym dystansie Woźniak z dobrej strony pokazała się w zawodach Pucharu Świata w Calgary (8. miejsce) i Berlinie (9. miejsce).

Katarzyna Woźniak

Data urodzenia: 05.10.1989 r.

Wzrost: 173

Waga: 62

Klub: WTŁ Stegny Warszawa

Dyscyplina: łyżwiarstwo szybkie

Dodatki

Zobacz również…

Wniosek o premię dla Czerwonki

Kierownictwo polskiej reprezentacji olimpijskiej na igrzyska w Vancouver zdecydowało się wystąpić do zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) z wnioskiem o przyznanie nagrody za brązowy medal także łyżwiarce szybkiej Natalii Czerwonce.
więcej

Kibice powitali "brązowe" panczenistki

Mimo późnej pory liczna grupa kibiców powitała we wtorek na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina Katarzynę Wójcicką-Curuś, Katarzynę Woźniak i Luizę Złotkowską, brązowe medalistki olimpijskie w łyżwiarskim wyścigu drużynowym.
więcej

"Jedna supergwiazda sama nic nie osiągnie"

Równe umiejętności i forma poszczególnych panczenistek zdecydowały o brązowym medalu Polek w wyścigu drużynowym w igrzyskach olimpijskich w Vancouver - uważa wiceprezes PZŁS i były trener kadry narodowej, Wiesław Kmiecik.
więcej

Złoto Kowalczyk zmobilizowało panczenistki

Sobota to dzień polskich kobiet w igrzyskach w Vancouver. Najpierw po złoto w biegu na 30 km sięgnęła Justyna Kowalczyk, godzinę później na najniższym stopniu podium stanęły polskie panczenistki. "To Justyna nas zmobilizowała" - przyznały.
więcej

Tajemnica sukcesu polskich panczenistek

Te same szpilki, ale różne sukienki sprawiły sobie panczenistki Katarzyny - Bachleda-Curuś i Woźniak, Luiza Złotkowska oraz rezerwowa Natalia Czerwonka po zdobyciu brązowego medalu olimpijskiego w wyścigu drużynowym w Richmond Oval.
więcej

"Na igrzyskach dzieją się dziwne rzeczy"

Brązowy medal polskich panczenistek to bez wątpienia największa niespodzianka igrzysk w Vancouver. Sprawdziły się zatem słowa trenera Pawła Abratkiewicza, że na olimpiadzie dzieją się różne dziwne rzeczy.
więcej

Pół wieku czekaliśmy na medal panczenistek

Po pięćdziesięciu latach przerwy polskie panczenistki ponownie stanęły na olimpijskim podium. Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska zdobyły w przedostatnim dniu igrzysk w Vancouver brązowy medal w wyścigu drużynowym.
więcej

Klasyfikacja medalowa

lp.państwo
1.Kanada1475
2.Niemcy10137
3.USA91513
4.Norwegia986
5.Korea Płd.662
lp.państwo
1.Niemcy12126
2.USA997
3.Austria987
4.Rosja868
5.Kanada7107

Informacje dodatkowe