Waga:74 Kg

Dyscyplina: Łyżwiarstwo szybkie zobacz terminarz i wyniki

Konkurencja:500 metrów mężczyznzobacz terminarz i wyniki

Opis:

Olimpijczyk z Turynu, ale występu we Włoszech nie zaliczy do udanych. Na 500 m zajął 36. miejsce, a na 1000 m miał upadek i nie został sklasyfikowany.

Specjalnością Ustynowicza są sprinty. W 2008 roku na mistrzostwach świata w Nagano zajął 12. miejsce na 500 m.

Właśnie na najkrótszym dystansie w łyżwiarstwie szybkim osiągał najlepsze wyniki w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata. Ustynowicz zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce, a w Salt Lake City zawodnik Marymontu Warszawa uplasował się na 1. miejscu.

Dodatki

Amerykanin Shani Davis zdobył w Vancouver złoty medal olimpijski w wyścigu łyżwiarzy szybkich na 1000 metrów. Srebrny przypadł Tae-Bum Mo z Korei Płd., a brązowy Chadowi Hedrickowi (USA). Konrad Niedźwiedzki zajął 27., a Maciej Ustynowicz 32. miejsce.
więcej

Tae-bum Mo mistrzem, Biega ostatni

Reprezentant Korei Południowej Tae-bum Mo został w dniu swoich 21. urodzin mistrzem olimpijskim w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 500 metrów. Pozostałe medale zdobyli Japończycy: Keiichiro Nagashima i Joji Kato.