Przejdź do głównej części stronyDyscyplina

SnowboardSnowboard


Dodatki

Zobacz również…

Złoty medal dla Nicolien Sauerbreij

30-letnia Holenderka Nicolien Sauerbreij zdobyła w Cypress Mountain złoty medal w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. Srebrny medal przypadł Rosjance Jekatierinie Iliuszynie, a brązowy Austriaczce Marion Kreiner.
więcej

Bright wywalczyła "złoto" dla Australii!

Australijka Torah Bright zdobyła złoty medal w snowboardowej rywalizacji w halfpipe podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver. W pierwszym przejeździe finału dwukrotnie upadła, ale w drugim okazała się bezkonkurencyjna dla rywalek.
więcej

Po upadkach Ligocka zakończyła występ

Po upadkach w pierwszym i drugim przejeździe eliminacyjnym w halfpipe dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata (2007 i 2009) Paulina Ligocka nie awansowała do półfinałów snowboardowych zawodów olimpijskich na stoku Cypress Mountain koło Vancouver.
więcej

Kanada świętuje złoty medal Ricker w snowcrossie

Kanadyjska snowboardzistka Maelle Ricker wygrała zdecydowania finałowy przejazd i została mistrzynią olimpijską w konkurencji snowcross na stoku Cypress Mountain. W półfinale odpadła faworytka rywalizacji Amerykanka Lindsey Jacobellis.
więcej

"Snowboard może być czarnym koniem"

Prezes Polskiego Związku Snowboardu Marek Król jest optymistą przed rozpoczynającymi się 12 lutego igrzyskami w Vancouver. Jego zdaniem snowboard w polskim wykonaniu może odegrać znaczącą rolę, a nawet stać się czarnym koniem.
więcej

Mateusz Ligocki dołączony do kadry olimpijskiej

Do 47 sportowców wzrosła reprezentacja Polski na 21. zimowe igrzyska olimpijskie w Vancouver (12-28 lutego). W piątek do składu ekipy włączony został snowboardzista Mateusz Ligocki, który wystartuje w snowcrossie.
więcej

Klasyfikacja medalowa

lp.państwo
1.Kanada1475
2.Niemcy10137
3.USA91513
4.Norwegia986
5.Korea Płd.662
lp.państwo
1.Niemcy12126
2.USA997
3.Austria987
4.Rosja868
5.Kanada7107Informacje dodatkowe