Przejdź do głównej części strony

Dyscyplina

Narciarstwo alpejskieNarciarstwo alpejskie

Dodatki

Niemka Maria Riesch wygrała w piątek slalom podczas igrzysk w Vancouver. 25-letnia narciarka z Garmisch-Partenkirchen w swoim olimpijskim debiucie na trasach w Whistler zdobyła drugi złoty medal, po triumfie w superkombinacji.
więcej

Rebensburg wygrała slalom gigant

Niemka Viktoria Rebensburg triumfowała w slalomie gigancie na olimpijskim stoku w Whistler. Srebrny medal zdobyła Słowenka Tina Maze, a brązowy - Austriaczka Elisabeth Goergl.
więcej

Fischbacher wygrała supergigant, Vonn trzecia

Austriaczka Michaela Fischbacher została mistrzynią olimpijską w supergigancie podczas igrzysk w Vancouver, wyprzedzając Słowenkę Tinę Maze oraz Amerykankę Lindsey Vonn, złotą medalistkę w zjeździe. Agnieszka Gąsienica-Daniel zajęła w sobotę 23. miejsce.
więcej

Upadek Vonn, Riesch ze złotem. Bohaterka Paersson

Niemka Maria Riesch wywalczyła złoty medal superkombinacji. Amerykana Lidsey Vonn, która prowadziła po zjeździe, nie ukończyła slalomu. Drugie miejsce zajęła Julia Mancuso z USA, a trzecie Szwedka - Anja Paerson. Agnieszka Gąsienica-Daniel zakończyła zawody na 25. miejscu.
więcej

Zjazd niebezpieczny? "Nie sądzę"

Lindsey Vonn wygrała środowy zjazd, ale wszyscy byli pod wrażeniem serii spektakularnych kraks na liczącej 2939 metrów trasie. Groźnie wyglądający upadek zaliczyła m.in. Anja Paerson.
więcej

Nadia Fanchini poważnie kontuzjowana

Brązowa medalistka w zjeździe ubiegłorocznych mistrzostw świata w Val d'Isere Włoszka Nadia Fanchini doznała w niedzielę w trakcie przejazdu supergiganta w St. Moritz kontuzji obu stawów kolanowych i jej start w igrzyskach olimpijskich w Vancouver nie jest pewny.
więcej

Vancouver: Skład Kanady w narciarstwie alpejskim

Erik Guay i Manuel Osborne-Paradis będą liderami kanadyjskiej reprezentacji alpejczyków na zimowe igrzyska olimpijskie, które 12 lutego rozpoczną się w Vancouver. W sumie gospodarze wystawili 22 narciarzy, 13 mężczyzn i dziewięć kobiet.